Echipele de Concurs

CATEGORIA RECICLARE

Liceul Tehnologic ,,Ion Creangă”, Curtici

Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”, Mioveni

Colegiul Național ,,I. C. Brătianu”, Pitești

Colegiul ,,Mihai Eminescu”, Bacău

Colegiul Național ,,Samuil Vulcan”, Beiuș

Liceul cu Program Sportiv, Bistrița

Colegiul Național Economic ,,Andrei Bârseanu”, Brașov

Liceul Tehnologic ,,Axiopolis”, Cernavodă

Colegiul Național Militar ,,Al. Ioan Cuza”, Constanța

Liceul Tehnologic ,,Poarta Albă”, Constanța

Liceul Tehnologic ,,Nicolae Titulescu”, Medgidia

Liceul Tehnologic ,,Dobrogea”, Castelu

Colegiul Economic ,,Ion Ghica”, Târgoviște

Liceul Tehnologic,  Pucioasa

Liceul Tehnic ,,Aurel Vlaicu”, Galați

Liceul Teoretic „O.C. Tășlăuanu”, Toplița

Liceul Tehnologic ,,Constantin Brânuși”, Peștișani

Colegiul Tehnic ,,Henri Coandă”, Tg. Jiu

Colegiul Tehnic „Gen. Ghe. Magheru”, Tg. Jiu

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară, Fetești

Scoala Profesională „Areta Teodorescu”, Grivița

Liceul Tehnologic ,,Petru Poni”, Iași

Colegiul Național ,,Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației

Liceul Tehnologic UCECOM ,,Spiru Haret”, Baia Mare

Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”, Baia Mare

Liceul tehnologic ,,Matei Basarab”, Strehaia

Colegiul National Economic ,,Theodor Costescu”, Dr. Turnu Severin

Liceul Teoretic ,,Joseph Haltrich”, Sighișoara

Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav”, Roman

Liceul Tehnologic Economic Administrativ , Piatra Neamț

Colegiul Tehnic ,,Miron Costin”, Roman

Liceul „Mihail Sadoveanu”, Borca

Liceul Tehnic ,,Petre S. Aurelian”, Slatina

Colegiul „Mihail Cantacuzino”, Sinaia

Liceul Tehnologic ,,1 MAI”, Ploiești

Liceul Teoretic ,,Șerban Vodă”, Slănic

Colegiul Tehnic ,,Toma N. Socolescu”, Ploiești

Liceul Tehnologic Nr. 1, Alexandria

Liceul Teoretic „Duiuliu Zamfirescu”, Odobești

 

CATEGORIA PLANTARE DE ARBORI

Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”, Mioveni

Colegiul Național ,,I. C. Brătianu”, Pitești

Liceul Tehnologic, Costești

Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”, Moinești

Liceul Teoretic ,,N. Jiga”, Tinca

Liceul Tehnologic Lechința, Bistrița

Școala Profesională Tirlișua

Școala Profesională ,,Areta Teodorescu” ,Grivița

Liceul ,,Ion Heliade Rădulescu”, Târgoviște

Liceul Teoretic ,,Amărăștii de Jos”, Dolj

Liceul Tehnologic „George Bibescu”, Craiova

Liceul Tehnologic Pucioasa, Dâmbovița

Liceul Tehnologic Nr. 1, Cudalbi

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară, Fetești

Liceul Tehnologic UCECOM „Spiru Haret”, Baia Mare

Colegiul Național Economic ,,Th. Costescu”, Dr. Turnu Severin

Liceul Tehnologic ,,Matei Basarab”, Strehaia

Liceul Tehnologic ,,T. Vladimirescu”, Șimian

Liceul Teoretic ,,Șerban Cioculescu”, Dr. Turnu Severin

Colegiul Tehnic, Târnăveni

Liceul Tehnologic Economic Administrativ , Piatra Neamț

Liceul „Mihail Sadoveanu”, Borca

Colegiul Tehnic ,,Miron Costin”, Roman

Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav”, Roman

Liceul Teoretic ,,T. Vladimirescu”, Drăgănești

Liceul Tehnologic ,,P.S Aurelian”, Slatina

Colegiul ,,Mihail Cantacuzino”, Sinaia

Liceul Teoretic, Carei

Liceul Tehnologic „Tomșa Vodă”, Solca

Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir”, Suceava

Liceul Tehnologic Nr. 1, Alexandria

Liceul Teoretic „Duiuliu Zamfirescu”, Odobești

 

CATEGORIA IGIENIZARE

Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”, Mioveni

Colegiul Național ,,I. C. Brătianu”, Pitești

Colegiul Agricol Nr. 1, Valea lui Mihai

Liceul ,,Alexandru cel Bun”, Botoșani

Colegiul Național Economic ,,Andrei Bârseanu”, Brașov

Colegiul Tehnic de Transporturi, Brașov

Liceul Tehnologic, Poarta Albă

Liceul Tehnologic „Al. Macedonski”, Melinești

Colegiul Național „Carol I”, Craiova

Liceul Tehnologic Nr. 1, Cudalbi

Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară, Fetești

Colegiul Tehnic,  Motru

Liceul Tehnologic UCECOM ,,Spiru Haret”, Baia Mare

Colegiul Tehnic de Transporturi Auto, Baia Sprie

Liceul Tehnologic, Halînga

Colegiul National Economic ,,Theodor Costescu”, Dr. Turnu Severin

Colegiul Tehnic Decebal, Dr. Turnu Severin

Liceul Tehnologic ,,Matei Basarab”, Strehaia

Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav”, Roman

Colegiul Tehnic ,,Miron Costin”, Roman

Liceul Tehnologic Economic Administrativ , Piatra Neamț

Liceul „Mihail Sadoveanu”, Borca

Liceul Tehnologic ,,Petre S. Aurelian”, Slatina

Colegiul ,,Mihail Cantacuzino”, Sinaia

Colegiul Silvic Bucovina, Câmpulung Moldovenesc

Liceul  Teoretic, Carei

Liceul Tehnologic Nr. 1, Alexandria

Liceul Teoretic „Duiuliu Zamfirescu”, Odobești

 

CATEGORIA CAMPANII DE CONȘTIENTIZARE

Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”, Mioveni

Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”, Pitești

Colegiul National „Dimitrie Cantemir”, Onești

Colegiul Național Pedagogic ,,Ștefan cel Mare”, Bacău

Colegiul Economic ,,Ion Ghica”, Bacău

Liceul Teoretic „Henri Coandă”, Bacău

Liceul Tehnologic ,,Liviu Rebreanu”, Maieru

Colegiul Tehnic ,,Gh. Asachi”, Botoșani

Colegiul Tehnic „Al. Roman”, Aleșd

Liceul ,,Andrei Mureșanu”, Brașov

Colegiul Național ,,Andrei Muresan”, Bistrita

Liceul Tehnologic, Cogealac

Colegiul Economic ,,Ion Ghica”, Târgoviște

Colegiul Tehnic ,,Ștefan Milcu”, Calafat

Liceul Teoretic ,,Henri Coandă”, Craiova

Colegiul Național ,,Ion Maiorescu”, Giurgiu

Liceul Tehnologic Nr. 1, Cudalbi

Liceul Tehnologic, Bîlteni

Colegiul Tehnic, Motru

Colegiul Tehnic „Gen. Ghe. Magheru”, Tg. Jiu

Colegiul Tehnic „Ion Mincu”, Tg. Jiu

Liceul Tehnologic „Cezar Nicolau”, Brănești

Liceul Tehnologic Economic ,,V. Madgearu”, Iași

Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași

Liceul Tehnic de Industrie Alimentară, Fetești

Colegiul Național ,,Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației

Colegiul Național Economic ,,Th. Costescu”, Dr. Turnu Severin

Liceul Teoretic ,,Șerban Cioculescu”, Dr. Turnu Severin

Liceul Tehnologic ,,T. Vladimirescu”, Șimian

Liceul Tehnologic, Halînga

Liceul Tehnologic Special, Dr. Turnu Severin

Colegiul Tehnic „Lorin Sălăgean”, Dr. Turnu Severin

Liceul Tehnologic ,,Petru Maior”, Reghin

Liceul Teoretic ,,Joseph Haltrich”, Sighișoara

Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav”, Roman

Colegiul Tehnic ,,Miron Costin”, Roman

Liceul Tehnologic Economic Administrativ , Piatra Neamț

Liceul „Mihail Sadoveanu”, Borca

Liceul Tehnologic ,,Petre S. Aurelian”, Slatina

Liceul Tehnic Forestier , Câmpina

Liceul Tehnologic ,,Toma N. Socolescu”, Ploiești

Colegiul Economic „Virgil Madgearu”, Ploiești

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară, Suceava

Liceul Tehnologic Nr. 1, Alexandria

Liceul ”Constantin. Brâncoveanu”, Horezu

Liceul Teoretic „Duiuliu Zamfirescu”, Odobești

 

CATEGORIA TÂRGURI DE ECONOMIE CIRCULARĂ (Târguri cu schimb de produse reutilizabile)

Colegiul Național ,,Moise Nicoară”, Arad

Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”, Mioveni

Colegiul Național „Al. Odobescu”, Pitești

Colegiul Național ,,I. C. Brătianu”, Pitești

Liceul Tehnic „Aurel Vlaicu”, Galați

Liceul cu Program Sportiv, Galați

Liceul Tehnologic „Elena Caragiani”, Tecuci

Liceul Teoretic „N. Cartojan”, Giurgiu

Colegiul Național „Ion Maiorescu”, Giurgiu

Liceul Tehnologic Bîlteni

Colegiul Tehnic „Gen. Ghe. Magheru”, Tg. Jiu

Colegiul Economic „Virgil Madgearu”, Tg. Jiu

Colegiul Tehnic Motru

Liceul Tehnic de Industrie Alimentară, Fetești

Colegiul Național Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației

Liceul Teoretic „Șerban Cioculescu”, Dr. Turnu Severin

Liceul Tehnologic „Matei Basarab”, Strehaia

Liceul Tehnologic Economic Administrativ, Piatra Neamț

Colegiul Tehnic „Miron Costin”, Roman

Liceul Tehnologic „Vasile Sav”, Roman

Liceul Tehnologic Nr. 1, Alexandria

Liceul „Constantin Brâncoveanu”, Horezu

Liceul Teoretic „Duiuliu Zamfirescu”, Odobești

 

Mult succes tuturor!