Clasament Național

Clasamentul Concursului Național ecOprovocarea va fi actualizat lunar, în urma verificării rapoartelor de activitate și documentelor anexe trimise de echipele participante. Punctajele vor fi acordate / actualizate până la data de 30 a fiecărei luni, pentru luna precedentă.

Mai jos regăsiți Clasamentul dupa primele 6 luni de concurs  (20 octombrie 2017  -20 aprilie 2018).

RECICLARE

  1. Liceul Reformat Wesselenyi, Zalău – 18.367 puncte
  2. Colegiul Dobrogea, Castelu – 13.184 puncte
  3. Liceul Teoretic ,,Negru Vodă”, Negru Vodă – 3.783 puncte
  4. Colegiul Tehnic ,,Ion Mincu”, Focșani – 2.817 puncte
  5. Colegiul Tehnic ,,Aurel Vlaicu”, Galați – 1.852 puncte
  6. Colegiul Tehnic, Motru – 1.844 puncte
  7. Colegiul ,,Mihail Cantacuzino”, Sinaia – 1.560 puncte
  8. Colegiul Tehnic ,,N. Titulescu”, Medgidia – 1.100 puncte
  9. Liceul Tehnologic ,,E. Caragiani”, Tecuci – 850 puncte
  10. Colegiul Tehnic ,,C. D. Nenițescu”, Baia Mare – 600 puncte
  11. Liceul de Artă ,,Ghe. Tătărăscu”, Focșani – 510 puncte
  12. Liceul Joannes Kajoni, Miercurea Ciuc – 466 puncte
  13. Liceul ,,George Pop de Băsești”, Sighetu Marmației – 138 puncte
  14. Grup Școlar Joannes Kojani, M. Ciuc – 60 puncte

PLANTARE ARBORI

  1. Liceul Teoretic Carei, Carei – 16.825 puncte
  2. Liceul Tehnologic ,,E. Caragiani”, Tecuci – 15.120 puncte
  3. Colegiul ,,Mihail Cantacuzino”, Sinaia – 10.58puncte
  4. Liceul Tehnologic ,,Tomșa Vodă”, Solca – 7.500 puncte
  5. Liceul Tehnologic ,,T. Vladimirescu”, Șimian – 6.480 puncte
  6. Liceul Teoretic ,,Șerban Cioculescu”, Dr. T. Severin – 5.166 puncte
  7. Colegiul Național ,,M. Kogălniceanu”, Galați – 3.000 puncte
  8. Colegiul Național ,,M. Sadoveanu”, Pașcani – 2.240 puncte
  9. Colegiul ,,Eugen Lovinescu”, Fălticeni – 1.050 puncte
  10. Liceul Teoretic ,,Spiru Haret”, Moinești – 950 puncte
  11. Liceul Teoretic ,,Nicolae Jiga”, Tinca – 270 puncte
  12. Liceul Teoretic ,,Ctin. Brătescu”, Isaccea – 630 puncte

Punctajele trecute în clasament in culoarea ROȘIE sunt provizorii până la obținerea de clarificări suplimentare și certificarea informațiilor raportate.

IGIENIZARE

  1. Liceul ,,Ctin. Brâncoveanu”, Horezu – 2.150 puncte
  2. Colegiul ,,Mihail Cantacuzino”, Sinaia – 1.055 puncte
  3. Colegiul Tehnic ,,C. D. Nenițescu”, Baia Mare – 975 puncte
  4. Colegiul Tehnic ,,Valeriu Braniște”, Lugoj – 600 puncte
  5. Liceul ,,George Pop de Băsești”, Sighetu Marmației – 450 puncte
  6. Liceul Tehnologic ,,Costache Conachi”, Pechea – 360 puncte
  7. Liceul Tehnologic ,,T. Vladimirescu”, Șimian – 300 puncte
  8. Liceul Reformat Wesselenyi, Zalău – 255 puncte
  9. Liceul Tehnologic ,,George Bibescu”, Craiova – 120 puncte

AMENAJARE SPAȚIU VERDE

  1. Liceul Tehnologic ,,Axiopolis”, Cernavoda – 2.796 puncte
  2. Colegiul Tehnic ,,A. Vlaicu”, Galați – 860 puncte
  3. Colegiul Tehnic de Transporturi, Brașov – 470 puncte
  4. Liceul Tehnologic ,,Ghe. Miron Costin”, Constanța – 265 puncte
  5. Liceul Tehnologic ,,Mihai Novac”, Oravița – 188 puncte
  6. Liceul ,,George Pop de Băsești”, Sighetu Marmației – 175 puncte
  7. Grup Școlar ,,Joannes Kojani”, M. Ciuc – 100 puncte
  8. Liceul Teoretic Băneasa, Băneasa – 70 puncte

TÂRGURI RESURSE

  1. Liceul Reformat Wesselenyi, Zalău – 3.880 puncte
  2. Colegiul Tehnic ,,A. Vlaicu”, Galați – 2.880 puncte
  3. Liceul Tehnologic ,,E. Caragiani”, Tecuci – 2.490 puncte
  4. Colegiul Tehnic Motru, Motru – 2.14puncte
  5. Liceul Joannes Kajoni, Miercurea Ciuc – 520 puncte
  6. Colegiul Național ,,Ion Maiorescu”, Giurgiu – 370 puncte
  7. Col. Național ,,T. Vladimirescu”, Tg. Jiu – 350 puncte
  8. Liceul Tehnologic ,,Șerban Cioculescu” – 330 puncte
  9. Liceul Teoretic ,,N. Cartojan”, Giurgiu –300 puncte
  10. Liceul Teoretic Zimnicea, Zimnicea –190 puncte
  11. Colegiul ,,Vasile Lovinescu”, Fălticeni – 150 puncte
  12. Colegiul Tehnic ,,Valeriu D. Cotea”, Focșani – 150 puncte
  13. Lic. Tehnologic ,,V. Madgearu”, Roșiorii de Vede – 150 puncte
  14. Colegiul Tehnic ,,Toma N. Socolescu”, Ploiești – 150 puncte