Clasament Național

Clasamentul Concursului Național ecOprovocarea va fi actualizat lunar, în urma verificării rapoartelor de activitate și documentelor anexe trimise de echipele participante. Punctajele vor fi acordate / actualizate până la data de 10 a fiecărei luni, pentru luna precedentă.

Mai jos regăsiți Clasamentul total al Concursului Național ecOprovocarea (1 noiembrie 2016 -1 iunie 2017).

RECICLARE

1. Colegiul „Mihail Cantacuzino”, Sinaia – 8882 puncte                       CÂȘTIGĂTOR

  1. Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”, Baia Mare – 3560puncte
  2. Lic. Tehnologic ,,Kos Karoly”, Miercurea Ciuc – 3452puncte
  3. Liceul Tehnologic „Elena Caragiani”, Tecuci – 3220puncte
  4. Col. N. ,,Samuel von Brukenthal”, Sibiu – 1961puncte
  5. Colegiul Tehnic „Miron Costin”, Roman – 1760puncte
  6. Colegiul de Industrie Alimentară „Elena Doamna”, Galați – 1625puncte
  7. Colegiul Agricol ,,Dimitrie Cantemir”, Huși – 1280puncte
  8. Liceul de Ind. Alim. ,,Terezianum”, Sibiu – 1134puncte
  9. Colegiul Teoretic ,,Miron Costin”, Pașcani – 940puncte
  10. Liceul Tehnologic „Axiopolis”, Cernavodă – 703,5puncte
  11. Liceul Teoretic Costești – 480puncte
  12. Colegiul Tehnic ,,Aurel Vlaicu”, Galați – 431puncte
  13. Col. N. ,,Ștefan cel Mare”, Bacău – 170puncte
  14. Colegiul Tehnic ,,Elie Radu”, Ploiești – 142 puncte

 

PLANTARE ARBORI

  1. Liceul Teoretic Carei –10.950puncte                         CÂȘTIGĂTOR
  2. Col. N. ,,Samuel von Brukenthal”, Sibiu –10.288 puncte
  3. Liceul Tehnologic „Elena Caragiani”, Tecuci –9050puncte
  4. Liceul Teoretic „Serban Cioculescu”, Drobeta Turnu Severin –4360puncte
  5. Liceul ,,Constantin Brâncoveanu”, Horezu – 3600puncte
  6. Col. Tehnic ,,C.D. Nenițescu”, Baia Mare – 3000puncte
  7. Col. N. ,,M. Sadoveanu”, Pașcani – 2495puncte
  8. Lic. Tehnologic ,,Kos Karoly”, Miercurea Ciuc – 2410 puncte
  9. Colegiul Național ,,Moise Nicoară”, Arad – 1700 puncte
  10. Lic. Tehnol. Economic Administrativ, P. Neamț – 1500 puncte
  11. Liceul Teoretic „Nicolae Jiga”, Tinca –450puncte

IGIENIZARE

  1. Colegiul „Mihail Cantacuzino”, Sinaia – 4265puncte                            CÂȘTIGĂTOR
  2. Col. N. ,,Samuel von Brukenthal”, Sibiu – 2695puncte
  3. Liceul Tehnoloic „Elena Caragiani”, Tecuci – 1395puncte
  4. Liceul Tehnologic „Costache Conachi”, Pechea – 300puncte
  5. Lic. Tehnol. Economic Administrativ, P. Neamț – 105 puncte

AMENAJARE SPAȚIU VERDE

1.Liceul Tehnologic „Axiopolis”, Cernavodă – 5212 puncte             CÂȘTIGĂTOR

  1. Colegiul Tehnic ,,Elie Radu”, Ploiești –1683puncte
  2. Liceul Tehnologic ,,Tudor Vladimirescu”, Șimian – 1547puncte
  3. Liceul Tehnoloic „Elena Caragiani”, Tecuci – 925puncte
  4. Lic. Tehnologic ,,Kos Karoly”, Miercurea Ciuc – 470puncte
  5. Lic. Teoretic ,,Constantin Brătescu”, Isaccea – 390puncte
  6. Liceul Tehnologic „Ion Mincu”, Tulcea – 234puncte
  7. Col. Tehnic ,,Anghel Saligny”, Baia Mare – 170 puncte
  8. Liceul Teoretic ,,Lucian Blaga”, Oradea – 159puncte
  9. Colegiul Național „Vasile Goldiș”, Arad – 110puncte
  10. Liceul Tehnologic „Dr. Ioan Șenchea”, Făgăraș – 85puncte
  11. Liceul Tehnologic „Costache Conachi”, Pechea – 30puncte
  12. Liceul Tehnologic Sebeș – 20puncte
  13. Liceul ,,Preda Buzescu”, Berbești – 15puncte
  14. Liceul Tehnologic „Aurel Vlaicu”, Lugoj – 10puncte
  15. Colegiul Tehnic „Miron Costin”, Roman – 10puncte

TÂRGURI RESURSE

1.Liceul Tehnologic „Elena Caragiani”, Tecuci  – 3125 puncte                CÂSTIGĂTOR

  1. Liceul „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieș –2110puncte
  2. Col. N. ,,Samuel von Brukenthal”, Sibiu – 1700puncte
  3. Liceul Teoretic „Serban Cioculescu”, Drobeta Turnu Severin – 1250puncte
  4. Liceul Teoretic Zimnicea – 1030puncte
  5. Colegiul de Industrie Alimentară „Elena Doamna”, Galați – 840puncte
  6. Colegiul Tehnic Târnăveni –775 puncte
  7. Liceul Tehnologic „Ion Mincu”, Tulcea – 540puncte
  8. Liceul Tehnologic „George Bibescu”, Craiova – 250puncte
  9. Col. ,,Alexandru cel Bun”, Gura Humorului – 250puncte
  10. Col. Tehnic ,,Valeriu D. Cotea”, Focșani –250 puncte