Clasament 2023-2024

Etapa 1 a Concursului Național Eco Provocarea a fost întâmpinată cu entuziasm și dedicare în școlile și liceele din întreaga țară. Cu brațele deschise, comunitățile școlare au aderat la această provocare cu angajament și creativitate, desfășurând și raportând activități educaționale menite să creeze schimbări palpabile în mediul lor de învățare.

Haideți să vedem împreună cum această primă etapă a scos în evidență școlile din România care sunt în fruntea mișcării pentru leadership în protecția mediului!

 

Clasament Etapa II

LICEENI                                                                                                                                                         PUNCTAJ     

1 Liceul Teoretic ”Mircea Eliade”, Întorsura Buzăului 455111
2 Liceul Teoretoc Carei 114563
3 Colegiul Național „Ion C. Brătianu”, Pitești 56028
4 Colegiul de Industrie Alimentară „Elena Doamna”, Galați 44282
5 Liceul Teoretic „Adam Muller Guttenbrunn”, Arad 11552
6 Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu”, Sebeș 10391
7 Liceul Teoretic „Șerban Cioculescu”, Drobeta Turnu Severin 7105
8 Colegiul „Ion Kalinderu”, Bușteni 7060
9 Liceul Teotetic „Emil Racoviță”, Galați 6192
10 Liceul Tehnologic ”Joannes Kájoni”, Miercurea Ciuc 5860
11 Liceul Tehnologic Cogealac 5292
12 Colegiul National „Nicolae Balcescu”, Brăila 3296
13 Liceul Tehnologic „Nicolae Bălcescu”, Flămânzi 2454
14 Liceul Tehnologic „Aurel Vlaicu”, Galați 1493
15 Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „George Emil Palade”, Satu Mare 986
16 Liceul Tehnologic „Ovid Caledoniu”, Tecuci 750
17 Liceul Tehnologic „Valeriu Braniște”, Lugoj 741
18 Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Săbăoani 427
19 Colegiul Național „A. Mureșanu”, Bistrița 290
20 Colegiul Național Economic „Andrei Bârseanu”, Brașov 266
21 Liceul ,,Carol I”, Plopeni 243
22 Colegiul Tehnic „Traian Vuia”, Oradea 200
23 Liceul de Arte,,Plugor Sándor”, Sf. Gheorghe 186
24 Liceul Tehnologic „D. Zamfirescu”, Dragalina 170
25 Liceul Tehnologic ”Georgeta J. Cancicov”, Parincea 100
26 Colegiul Tehnic Infoel 100
27 Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, Ploiești 86
28 Liceul Teoretic „N. Bălcescu”, Medgidia 76
29 Liceul Teoretic Cujmir 72
30 Liceul Tehnologic Transporturi Căi Ferate, Craiova 67
31 Liceul Tehnologic „Petru Poni”, Iași 62
32 Liceul Tehnologic Energetic „Elie Radu”, Ploiești 50
33 Liceul Tehnologic de Turism, Călimănești 46
34 Liceul Tehnologic de Industrie Alimentara, Timișoara 30
35 Colegiul Tehnic Danubiana, Roman 26
36 Lic. Tehnologic „Constantin Brancoveanu”, Scornicești 26
37 Liceul Tehnologic Nr  1, Cudalbi 21
38 Colegiul Tehnic Media, București 18
39 Colegiul Economic „Ion Ghica”, Brăila 17
40 Liceul Tehnologic „Dimitrie Gusti”, București 15
41 Colegiul Tehnic „Mircea Cristea”, Brașov 14
42 Liceul Pedagogic „Ioan Popescu”, Bârlad 8
43 Col. Național de Agricultură și Economie, Tecuci 6
44 Liceul Tehnologic Axiopolis, Cernavodă 5
45 Liceul Tehnologic ”Tudor Vladimirescu”, T. Vladimirescu 5
46 Liceul Tehnologic „Azur”, Timișoara 4
47 Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”, Mioveni 3
48 Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida”, Iași 3
49 Colegiul Național „Dragoș Vodă”, Sighetu Marmației 1

*în cazul în care mai multe echipe obțin același punctaj, departajarea acestora va fi realizată ținând cont de primele 3 zecimale.